احتمال روشن شدن لوگوی اپل در آیفون‌های بعدی

لوگوی اپل در نسل‌های قبلی مک بوک روشن می شد و احتمالا کمپانی آمریکایی این قابلیت را به آیفون ها نیز خواهد آورد.

گوشی های اپل معمولا از یک طراحی ساده و مینیمالیستی با حداقل زوائد بهره می برند. کاربران برای شخصی سازی این موبایل ها تنها امکاناتی از قبیل تعویض پس زمینه را پیش رو دارند اما ظاهرا اپل قصد دارد دست کاربران را بازتر کند.

این شرکت در جدیدترین پتنت خود نحوه استفاده از یک «چیدمان قابل تنظیم» برای شخصی سازی و اعلان رویدادها را توضیح داده که می تواند شامل لوگوی سیب گاز زده هم باشد. بر اساس این پتنت در مواردی مثل دریافت تماس یا یادآوری رویدادها، می توان برای جلب توجه کاربر ظاهر این چیدمان را تغییر داده یا آن را به صورت فلاشر درآورد.

هرچند این درخواست شامل تصاویر دستگاه های الکترونیکی مثل لپ تاپ، تبلت و گجتی شبیه آی مک است اما در آن مکررا به تماس های «تلفن سلولی» به عنوان بخشی از طرح اشاره شده که از تمایل اپل به استفاده از آن در آیفون های آتی حکایت دارد.

ایده مطرح شده در این پتنت کاملا جدید نیست و قبلا شاهد گوشی هایی نظیر ریزر فون ۲ و موتورولا وان زوم بوده ایم که لوگوی پشت آنها به عنوان چراغ نوتیفیکشن عمل می کند. هرچند این قابلیت چشمگیری نیست اما در صورتی که موبایل پشت و رو باشد کاربر را از دریافت تماس یا پیام ورودی با خبر می کند.

اگرچه بسیاری از پتنت ها برای همیشه به بایگانی شرکت ها منتقل می شوند اما پیاده سازی این طراحی با سیاست های جدید اپل مغایرتی ندارد. این شرکت سال گذشته آیفون XR را در رنگ های جدیدی عرضه کرد و امسال هم تنوع رنگ ها را گسترش داد، در نتیجه امکان سفارشی سازی لوگو هم می تواند راهکار جدیدی برای افزایش جذابیت های بصری باشد.

منبع: digiato

دیدگاه‌ها ۰

*
*