اپل‌واچ مجهز به صفحه نمایش میکرو LED می‌شود

یکی از محصولاتی که به نمایشگر میکرو LED مجهز خواهد شد، اپل واچ است و پنل OLED فعلی ساخت LG آن جای خود را به صفحه نمایش میکرو LED خواهد داد.

تأمین کنندگان نمایشگر میکرو LED هرگونه مذاکره با اپل را رد کرده‌اند. فقط یکی از سازندگان اعلام کرده که در صنعت گجت های پوشیدنی در ایالات متحده آمریکا به فعالیت می‌پردازد. تولید انبوه این صفحه نمایش نزدیک به ۹ ماه زمان خواهد برد، بنابراین به احتمال زیاد اپل‌واچ‌های سال ۲۰۱۹ همچنان با پنل OLED به بازار عرضه خواهند شد.

اپل واچ‌هایی که اواخر سال ۲۰۲۰ به بازار می‌آیند، اولین ساعت‌های هوشمندی خواهند بود که از پنل میکرو LED برخوردارند. بعد از عرضه اپل واچ با این نوع نمایشگر، کوپرتینویی‌ها قصد دارند آیفون را نیز با این نمایشگر به بازار بفرستند.

خبر تصمیم اپل برای تعویض نمایشگرهای OLED اپل واچ با میکرو LED را بلومبرگ برای اولین مارس ۲۰۱۹ (اسفند سال گذشته) منتشر کرد. در آن زمان این خبرگزاری مدعی شده بود اپل در حال ساخت پنل‌های میکرو LED در کارخانه‌ای در نزدیکی اپل پارک است.

صفحه نمایش‌های OLED در کنار پنل‌های میکرو LED از اصلی‌ترین نمایشگرهای استفاده شده در ساعت‌ها و تلفن‌های هوشمند هستند. در این نوع صفحه نمایش دیودهای میکروسکوپی کنار یکدیگر قرار گرفته و یک پیکسل تشکیل می دهند.

نمایشگرهای میکرو LED مصرف انرژی کمی دارند و تعویض آنها با پنل OLED منجر به بهبود مصرف باتری و کوچک سازی قطعات به کار رفته در ساعت می‌شود. از دیگر مزایای این پنل می‌توان به مقاومت بیشتر در برابر سوختگی پیکسل‌ها در مقایسه با نمایشگرهای OLED اشاره کرد.

منبع: itna

دیدگاه‌ها ۰

*
*