اپل مشغول تولید آیپد تاشدنی با قابلیت اتصال به شبکه‌ ۵G است

از ابتدای سال جاری میلادی، تولیدکنندگان مختلف بازار توجه ویژه‌ای به دستگاه‌های تاشدنی نشان داده‌اند. برای مثال، اول اسفند گلکسی فولد، گوشی تاشدنی سامسونگ، معرفی شد؛ اما پس از مدتی آزمایش و بررسی رسانه‌ها مشخص شد نمایشگر برخی دستگاه‌های گلکسی فولد پس از چند روز دچار نقص فنی می‌شود. البته، روز گذشته اعلام شد سامسونگ بازنگری در طراحی گلکسی فولد را به‌ پایان رسانده است

آخرین گزارش IHS Markit حاکی از آن است که کوپرتینویی‌ها نیز در حال تولید دستگاهی تاشدنی هستند. در این گزارش ذکر شده است که دستگاه تاشدنی اشاره‌شده گوشی هوشمند نیست و کاربران باید منتظر آیپد تاشدنی اپلباشند. 

هنوز مشخص نیست اپل قصد دارد همانند گلکسی فولد سامسونگ و گوشی هوشمند تاشدنی هواوی، دستگاهی با نمایشگر منعطف به بازار عرضه کند یا در نهایت در حال تولید دستگاهی با فرم فکتور لپ‌تاپ است که به‌جای کیبورد، به نمایشگر ثانویه‌‌ای مجهز است که در کنار نمایشگر اصلی دستگاه، صفحه‌نمایش بزرگ‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. 

تحلیلگر IHS Markit معتقد است آیپد تاشدنی اپل از شبکه‌ی۵G پشتیبانی خواهد کرد. گزارش اخیر در حالی منتشر شده است که یکی از تحلیلگران زنجیره‌ی تأمین پیش‌تر اعلام کرده بود شواهد و مدارکی مبنی بر تلاش کوپرتینویی‌ها بر توسعه‌ی دستگاهی تاشدنی وجود ندارد.

توسعه‌ی دستگاه تاشدنی با قابلیت اتصال به شبکه‌ی ۵G بیشتر شبیه به رؤیایی شیرین می‌ماند و شاید سال‌ها طول بکشد تا کوپرتینویی‌ها بتوانند چنین دستگاهی را به بازار عرضه کنند.شایان ذکر است اواخر اردیبهشت‌ گفته شد مودم اختصاصی ۵G اپل تا سال ۲۰۲۵ معرفی نمی‌شود. درباره‌ی عرضه‌ی آیفون ۵G اپل اخبار مختلفی تاکنون منتشر شده است. ابتدا گفته شد احتمال عرضه‌ی اولین آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ کم است؛ اما اخبار دیگری تأکید کردند آیفون ۵G اپل تا سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود. در نهایت، با توجه به تمامی اخباری که تاکنون منتشر شده است، انتظار می‌رود اگر آیفون ۵G قرار باشد معرفی شود، زمان رونمایی آن زودتر از اواخر ۲۰۲۰ نخواهد بود. در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت آیپد تاشدنی ۵G افسانه‌ای زودتر از سال ۲۰۲۱ معرفی شود. 

اوایل سال جاری شایعه شده بود اهالی کوپرتینو قصد دارند آیپد ۵G خود را حتی قبل از آیفون ۵G و در بهار ۲۰۲۰ رونمایی کنند. علاوه بر این، IHS Markit نیز قبلا اعلام کرده بود مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی اپل پاییز امسال با نمایشگری با رزولوشن ۳۰۷۲ در ۱۹۲۰، پاییز امسال به بازار عرضه خواهد شد. باید منتظر باشیم ببینیم پیش‌بینی IHS Markit درباره‌ی آیپد تاشدنی ۵G چقدر به واقعیت نزدیک است.

منبع: zoomit

دیدگاه‌ها ۰

*
*