داروی درمان کرونا توسط محققان چینی به کمک آنتی بادی بهبودیافتگان تولید شد

داروی درمان کرونا

محققان دانشگاه پکن توانستند داروی جدیدی را برای درمان کرونا بسازند که علاوه بر بهبود عفونت ناشی از بیماری کووید۱۹، می‌تواند سطح ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا افزایش دهد. سانی شی، مدیر مرکز نوآوری‌های پیشرفته ژنومیک دانشگاه پکن در این خصوص عنوان کرد نتایج آزمایش این دارو روی حیوانات موفقیت‌آمیز بوده و زمانی که ما آنتی بادی‌های خنثی‌کننده را به موش‌های مبتلا به کرونا تزریق کردیم، با گذشت ۵ روز بار ویروس بدن این موش‌ها حدود ۲۵۰۰ واحد کاهش پیدا کرد که از تاثیرگذاری این دارو حکایت دارد.

جزئیات تولید درمان کرونا توسط محققان چینی

محققان چینی ، داروی درمان کرونا را از آنتی‌بادی‌های خنثی کننده‌ای تولید کردند که از خون ۶۰ بیمار کرونایی بهبود پیدا کرده تهیه شده است. در واقع سیستم ایمنی بدن این آنتی بادی‌ها را برای جلوگیری از ابتلای سلول‌های بدن به بیماری کووید ۱۹ تولید می‌کند. تحقیقات این محققان حاکی از آن است به کمک این آنتی بادی‌ها می‌توان عفونت کروناویروس را درمان کرد و دوره بهبودی را کاهش داد.

سانی شی در ادامه گفته‌های خود اعلام کرد به احتمال زیاد این دارو امسال آماده خواهد شد و در زمان اوج‌گیری مجدد کرونا به این درمان دسترسی خواهیم داشت. وی افزود در حال حاضر منتظر انجام آزمایش‌های بالینی این دارو هستیم. گفتنی است کشور چین تا به امروز موفق به ساخت ۵ واکسن و درمان بالقوه شده است که تمامی آنها در مرحله آزمایش بالینی قرار دارند.

منبع: gadgetnews.net

دیدگاه‌ها ۰

*
*