تعداد کاربران ایرانی واتس اپ از تلگرام سبقت گرفت

طبق نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) حدود ۷۰ درصد مردم حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند. بر اساس این نظرسنجی تعداد کاربران ایرانی واتس اپ از تلگرام سبقت گرفته است.

در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیرماه ۹۸ ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) یک نظرسنجی جامع را انجام داده است که نتایج آن حاکی از آن است که حدود ۷۰ درصد از مردم ایران حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند. در این نظرسنجی از پاسخگویان پرسیده شد که شما هم‌اکنون از کدام یک از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنید. گفتنی است هر پاسخگو می‌توانست چند گزینه را برای پاسخ انتخاب کند.

تعداد کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی

در جدول زیر نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در روزهای 17 و ۱۸ تیرماه ۹۸ را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد کاربران پیام رسان واتس اپ از تلگرام پیشی گرفته‌اند. گفتنی است بر اساس نظرسنجی مرکز ایسپا که اسفند سال ۹۷ انجام شد، ۵۵٫۹ درصد از کاربران از پیام رسان تلگرام و ۲۵٫۱ درصد از واتس اپ استفاده می‌کردند. این آمار به خوبی رشدکاربران ایرانی شبکه اجتماعی واتس اپ را نشان می‌دهد. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که یکی از نظرسنجی‌های مرکز ایسپا در مهرماه سال ۹۷ نشان می‌دهد با وجود فیلترینگ، همچنان بیش از ۴۷ درصد کاربران از تلگرام استفاده می‌کنند. نتایج نظرسنجی حاکی از آن است که استفاده از واتس اپ پس از فیلتر تلگرام افزایش پیدا کرده است.

منبع: gadgetnews

دیدگاه‌ها ۰

*
*